«Ավրորա» ֆորումն սկսում է կամավորների հայտերի ընդունումը
Մենք փնտրում ենք պատասխանատու և եռանդուն անհատների, որոնք պատրաստ են մասնակցել «Ավրորա» միջազգային ֆորումին, որը կանցկացվի 2019թ. հոկտեմբերի 14-21-ը Հայաստանում: Այն կմիավորի աշխարհի նորարար մտքի առաջատարներին և գլոբալ առաջնորդներին՝ կիսվելու մարդասիրության և կրթության ոլորտների ամենաառաջադեմ փորձով, քննարկելու սոցիալական, մշակութային, գիտական և տեխնոլոգիական ոլորտների հետագա փոխակերպումները:
«Ավրորա» ֆորումի կամավոր դառնալը բացառիկ հնարավորություն է՝ ձեռք բերելու արժեքավոր հմտություններ և կուտակելու հարուստ փորձ, քանի որ Ֆորումը բազմավեկտոր և նորարարական հարթակ է՝ քննարկելու մարտահրավերները հաղթահարելու ուղիները, որոնց այսօր բախվում է մարդկությունը: Բազմաշերտ այդ շաբաթը կներառի «Ավրորա» համաշխարհային մարդասիրական չորրորդ ամենամյա մրցանակի շնորհման արարողությունը, երկրորդ Գլոբալ ինովացիոն ֆորումը, կրթական ֆորում, բաց դասախոսությունների շարք՝ նվիրված UWC Դիլիջանի հնգամյակին, ինչպես նաև այլ միջոցառումներ: Ֆորումը կեզրափակվի Մարինյան թատրոնի սիմֆոնիկ նվագախմբի բարեգործական համերգով, որը ելույթ կունենա Վալերի Գերգիևի ղեկավարությամբ՝ մեծարելով «Ավրորայի» հերոսներին:
Բոլոր հետաքրքրված անձինք կարող են դիմել՝ լրացնելով և հաստատելով հայտադիմումը մինչև օգոստոսի 20-ը, 2019թ:
Առաջին փուլն անցած թեկնածուները կհրավիրվեն հարցազրույցի: Վերջնական արդյունքի մասին կհայտարարվի մինչև սեպտեմբերի 20-ը, 2019թ.:
«Ավրորա» ֆորումն իրականացվում է գործընկերների աջակցությամբ, որոնք միակարծիք են գլոբալ մարտահրավերները հաղթահարելու և տեղական զարգացում ապահովելու գործում՝ FAST, IDeA հիմնադրամ, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնություն, UWC Դիլիջան, Scholae Mundi և Ամերիաբանկ: Աշխատելով միասին՝ «Ավրորա» ֆորումում ներգրավված այս կազմակերպություններն կամրապնդեն բովանդակային և կայուն փոփոխությունների հասնելու հեռանկարները՝ ազգային և համաշխարհային մակարդակներում:
Միացեք «Ավրորա» ֆորումին և օգնեք հաջողությամբ իրագործել դրա հավակնոտ ծրագրերը: Միասին մենք կարող ենք Հայաստանը դարձնել գիտական, տեխնոլոգիական, սոցիալ-տնտեսական զարգացման տարածաշրջանային կենտրոն:

Aurora Forum is calling for volunteers to participate in the 2019 Aurora Forum to take place in October 2019.
Responsible and energetic individuals are welcomed to become part of a groundbreaking event and contribute to the international Aurora Forum, which will take place on October 14-21, 2019 and bring together change-makers of the world and global leaders to discuss and share knowledge on today’s most advanced humanitarian and educational practices to further social, cultural, scientific, and technological transformation.
Becoming a volunteer for the Aurora Forum is a unique opportunity to gain worthy skills and life-long experience, as the Forum is going to be a diverse and innovative platform tackling the most pressing global challenges the humanity faces today. The sweeping week of events will include the fourth Aurora Prize Ceremony, the second Global Innovation Forum, an educational conference and a series of open lectures to celebrate the fifth anniversary of UWC Dilijan, among others. The Forum will culminate in the charity concert of Mariinsky Theatre Symphony Orchestra’s conducted by Valery Gergiev honoring the Aurora Humanitarians – exceptional modern-day saviors.
All interested candidates are invited to apply by filling out and submitting the application form by August 20, 2019.
Shortlisted candidates will be then invited for an interview. The results of the selection process will be announced by September 20, 2019.
The Aurora Forum is powered by partner institutions with a shared vision to address global challenges and local development: FAST, IDeA Foundation, Aurora Humanitarian Initiative, UWC Dilijan, Scholae Mundi and Ameriabank. Working together, the organizations involved with the Aurora Forum will strengthen the prospects of achieving a meaningful and sustainable national and global change.
Join the Aurora Forum and help it successfully meet its ambitious goals. Together, we can position Armenia as a hub for scientific, technological and socio-economic development in the region.